Balon Patlatma


Vaktinizin büyük bölümünü flaş veya mobil oyun oynayarak geçirenlerden iseniz balon patlatma oyunlarından birini mutlaka oynamışsınızdır. Bu tarz oyunlar son derece eğlenceli oldukları gibi oldukça basit ve her yaştan oyunseverin anlayarak oynayabileceği türden yapımlardır. Özellikle küçük yaştan çocuklar ya da biraz daha yaşı ilerlemiş ve anlama güçlüğü çeken oyun severler balon patlatma oyunları ile diledikleri gibi eğlenebilir, can sıkıntısı yaşamadan vakit geçirebilirler. Öte yandan yetişkinler için hızlı stres atıcı ve zihin dinlendirici bir oyun olmasıyla da oldukça yararlı bir yapım olduğunu gösteriyor.

Eğlenmeye ve oyun oynamaya fazla vakit ayıramayanlar ve bu işlerden pek anlamam ama denemek isterim diyenler son derece basit ve kolay kullanıma sahip bu oyunu deneyerek eğlenebilirler. Bilgisayarınıza bağlı bir donanım olan fare ile kolaylıkla oynayabileceğiniz balon patlatma oyunu aynı renkten balonları üst üste getirerek patlatmaya çalışmaktan ibarettir. Farenin sol tuşu ile karşıdaki aynı renk balonlara elinizdeki balonları fırlatabilir, bu sayede puan kazanmaya çalışabilirsiniz. Şayet daha diplerdeki aynı renk balonları patlatabilirseniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü temelindeki balon yığınlarını patlattığınız takdirde bağlantısı kalmayan diğer yukarılardaki balonlar otomatik olarak yok olacaklardır. Bu da sizin akan süreden tasarruf ederek daha fazla puan kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu oyunlarda süreyi doğru kullanmak oldukça önemlidir. Süre ilerledikçe alttan gelen balonların hızı artacaktır. Bu da daha fazla hata yapmanıza vesile olabilir. Balon yığınlarının fırlatma bölümüne kadar ulaşmaması gerekir. Oyunda hem sürenin dikkatli kullanılması hem de çeşitli çıkarımlar ile hızlı karar vermenizin sağlanması nedeniyle oldukça beyin meşgul eden ve zihninizi geliştiren özellikler mevcut.

Her yaştan oyunseverin eğlenirken zihin egzersizi yapmasını sağlayacak balon patlat oyunu oldukça kaliteli ve gerekli bir yapım diyebiliriz. Özellikle mobil oyunlarla vakit geçiren ve CANDY CRUSH SAGA tarzı oyunlarla eğlenmekten hoşlanan bireylerin balon patlatma oyunlarını mutlaka denemelerini tavsiye ederiz. Birbirinden farklı onlarca balon patlatma oyununu sitemizden bulabilmeniz ve ücretsiz olarak oynayabilmeniz mümkündür. Şimdiden bol eğlenceler, keyifli oyunlar dileriz.